Dvanáct znaků racionality: zvědavost, oproštění, osvícení, stálost, argument, empirismus, jednoduchost, pokora, smysl pro dokonalost, přesnost, odbornost a touha po naplnění.
Na Kobylce 12      Patronka Vandy      Radnice      Kontakt      Admin    Home     Login

Akvaristika - začínáme znovu a lépe

Autor: Mgr. Izabela Jaxa-Rozen

Začneme znovu a lépe - třeba samostudiem s pomocí internetu. Zde jsou nějaké odkazy.

www.rybicky.net

Asi nejživější akva-web. Na fórum je sekce “Vhodná témata pro začátečníky” plus je fórum prakticky a přehledně tematicky rozčleněno. Na webovkách je také atlas ryb, rostlin a ostatních akvarijních živočichů. Existuje tam i systém hodnocení uživatelů. V sekci “Akce” se můžete podívat zda se někde blízko vás pořádá burza nebo výstava. V sekci “Inzeráty” je užitečná kolonka daruji. Je tam i sekce “Obchody”.

www.akvarista.cz (doporučuji e-shop)

www.akvarko.cz

Za zeptání nic nedáte. To je sice pravda, ale kdo má mít furt trpělivost odpovídat na ty stejné dotazy zas a dokola (nejlépe s neurčitým nadpisem “pomoooc”, nebo “poraďte rychle”; nebo adresnější jak sbalit koně, jestli podávat česnek, na čem lonžovat, jak a kdy dekovat… pardon, tématický přeskok… ale chápete, co tím myslím). Rozhlédněte se nejdřív po diskuzi, po prezentacích, použijte vyhledávač…

Další studnici zajímavých informací najdete zde:

http://klub.akva.sk/akvarium.php - internetový časopis, jehož vydávání bylo sice ukončeno, ale čísla jsou dostupná na netu, obsahují zajímavé články s pěknými fotografiemi (islandského poníka nebo tenessee walking horse si nejspíš nepořídíte, závodit na T-čkové úrovni nebudete, mustangy na živo asi taky neuvidíte – ale baví vás o tom číst, ne? Podkud ano, a pokud vás akvaristika zaujala, můžete se začít kochat články o rostlinách, rybičkách a zajímavých akvarijních tvorech a o cestách za nimi do původnich lokalit).

Nejznámější a dlouhodobě nejosvědčenější akvaristiky:

Praha - ZOO Braník, Jiskrova 7, http://www.zoobranik.cz/

Praha - Akvaristika, Gutova 20

Praha - Akvaristika, Nuselská 108, http://www.azakvaristika.cz/kontakt.html

Brno - Sklorex, Koperníkova 19, http://www.sklorex-akvarium.cz/

Mělník - Vivárium, Pražská 332 a Řípská (areál Mefrit), http://www.vivarium.cz/

Pro základní orientaci v parametrech při zakládání akvária dobře poslouží tato stránka:

http://www.moje-akvarium.net/vypocty-akvarium.php?form_vyska=30&form_sirka=50&form_hloubka=25&odeslat=Odeslat

V dalších článcích se pokusím přiblížit jednotlivé komponenty a postup při zakládání akvária, takže zatím jen ve zkratce na závěr - důležité je vybrat místo vhodné k umístění akvária*, vhodnou filtraci, osvětlení, substrát na dno, osázet dostatkem živých rostlin a nechat akvárium správně zaběhnout.

* Akvárium je přece jen křehká nádoba ze skla. Zařízené akvárium se špatně stěhuje a přesouvá, něco váží samotné akvárium, plus štěrk a voda… Zvažte i nosnost a případnou voděodolnost toho na co akvárium dáte, nesázejte na to, že jste pořádkumilovní a opatrní a určitě nic nepocákate. Pocákáte a vylejete, to mi věřte :-)

unor2012

3.3.2014

Vaše komentáře a dotazy?

Zbývá znaků.         
Pozn. komentáře jsou před zveřejněním schvalovány administrátorem