Propaganda

Schovat strom
Ukázat strom
30149     Gabuna    1.3.20
30147     lada    1.3.20
30146     Jitka Jiříková    1.3.20
30144     Gabuna    29.2.20
30143     EvaZ    29.2.20
30140     Jitka Jiříková    29.2.20
30138     EvaZ    29.2.20
30137     Jitka Jiříková    29.2.20
30135     Gabuna    28.2.20
30132     terunice    28.2.20
30131     Gabuna    28.2.20
30130     EvaZ    28.2.20
30128     Gabuna    27.2.20
30127     Gabuna    27.2.20
30126     EvaZ    27.2.20

30149    1.3.20      Gabuna
Dobre jsi udelal.


30147    1.3.20      lada
Nevím, zda jsem to tady už nepsal, ale loni na jaře za mnou přišla holka od sousedů, která jezdí v Mělicích, jestli bych tam neporadil s kopyty jednoho koně. Když jsem se ptal čeho se to týká, tak ten kůň si údajně otlačil kopyta na pastvině (pro ty co nevědí, tak v Mělicích jsou pastviny na písku) a že to diagnostikoval kovář a že koně nakoval. Ani jsem tam nejel, jen jsem tý holce řekl, jestli jí to celé logicky zapadá do sebe, protože dle mého názoru to byl nesmysl. Také z té holky vypadlo, že měli málo sena (a bylo drahé) tak koně pustili hned, jak to šlo na pastvinu (zavírali je jenom na noc). A ten kůň po 14 dnech na pastvině začal pajdat - evidentní zchvácení. Když jsem to té holce takhle vyložil, tak řekla, že ale kovář, tak jsem jí už jenom řekl, proč za mnou chodí, když moje argumenty ani nechce slyšet a jen se odvolává na kováře a už jsem nebyl žádaný poradce a měl jsem od nich pokoj. Tolik praktická zkošenost z loňska.


30146    1.3.20      Jitka Jiříková
No hezké. Peníze až na prvním místě je heslo všech profesionálů bez ohledu na obor ve kterém podnikají. Přitom když projíždíš bažinou (jejich domovinou) aspoň teď v zimě tak vypadá téměř idylicky. Vynechávám odporný vítr a hnusné vlhko, ale baráčky mají povětšinou dáleko od sebe, téměř nemají zahrady - myslím tím okrasné, za to u každého baráčku je minipastvina s několika vodními příkopy a na každé se něco pase nebo válí. To poník pro děti, tu kravka, pár ovcí, viděla jsem i takové velké strakaté prase na delších nohách prostě ráj. Extenzivní a ekologické zakracování trávníku kolem baráku. A co jich musí být venku v létě i když možná ne. Asi tam mají dost komárů a jiného burundusu....
Když přejíždíte z jedné zahradnické výstavy na druhou a míjíte ty hektary skleníků, kde jedete x minut jen pořád kolem nasvícených skleníků....vždycky si říkám ironicky ať žije velkovýroba. Na stranu druhou, vlastních produktů jejich lid využívá pomálu. Pár přesně tvarovaných stromů či křovíček u baráku a toť vše. Člověk by řekl, že můžou mít z těch rostlin nádherné zahrady -ale nemají je tam. Jestli je to málo místa (Japonci ho taky nemají a vyřešili to a mají hezké minizahrádky a parčíky) a nebo vědí, že ta velkovýroba stojí za prd a ta krása moc nevydrží.
Vidím jak vždycky ty nádherné rostliny jdou u nás přes veškerou péči do kopru a vypadají časem děsivě, což je okamžik, kdy je Holanďani zlikvidují. My ne, stojí obrovský peníze. Pak se většinou odrazí ode dna a když přežijí zimu, tak už většinou jsou schopné dělat časem zase parádu i v našich zemích. Ale je to práce a piplání, které děláme my. Oni je prostě odepíšou a pořídí si nové. Pro ně je to pár šupů, jsou v jiných platových třídách než obyčejní Češi....
Dobře, jsou to rostliny, které pro mne jsou také živé bytosti, pro ně je to spotřební zboží. Jenže oni mají dle mne stejný přístup ke všemu živému i zvířatům. A je to špatně i kdyby to byli jen kytky.
Ale musíme být spravedlivý, nejsou jediným národem na světě s takovýmto spotřebním "ekowelfare" přístupem ke všemu živému.


30144    29.2.20      Gabuna
"holandský lid"
"tovární výroba,"

U nas ten holandsky lid uspesne zavedl tovarni vyrobu na dairy farmy:( Vyroba mleka je tim znama tak jako tak, ale tady na NZ tomu tak byt nemuselo, si myslim..... To know how a ta touha po mega vsem, co sem Holandani dotahli je prasarna.
Ona totiz holandska vlada je v tom i nesmirne podporovala v podobe bezurocnych mega pujcek, hlavne kdyz se zbavi nejakeho lidu, protoze tam pro ne nebylo misto. To jde tak 25-30 let zpatky, ted to jsou velke farmarske nadute rodiny, vlastni kde co, ale zaplatit za servis, tak to ne a mysli si, ze pro ne ten druhy bude delat za hubicku.
A taky sem zatahli M Bovis..... Takhle, to je do ted ta nejpravdepodobnejsi zpetne stopovana vazba, kdy se to sem patrne dostalo skrz potratove vakciny, ktere levne dealovali z Evropy. Jak to mohlo tak dlouho prochazet celnici, cert vi (a nebo to byl podplaceny vet na ostrove Waiheke). M Bovis bylo detektovano pred 4-mi lety, ale muselo tady byt dele, protoze potratovky jsou zakazane skoro 10 let (nevim presne). Na povrch vylezlo, ze velka varka holandskych farmaru M Bovis ve svych chovech meli, ale ignorovali to a protoze NZ byl M Bovis prosty, tak nikdy nikoho nenapadlo testovat ty nevylecitelne mastitidy, kulhavosti, par potratu se ve velkem poctu ztrati....
Ja jsem asi pred 4 lety malem porizovala na podzim narozene bycky od jednoho z nich, kteremu byl vsechen dobytek vymlacen. To same by potkalo me, NZ vlada se totiz rozhodla M Bovis eradikovat....

https://www.rnz.co.nz/news/country/391194/m-bovis-129-farms-cleared-of-cattle-disease-43-actively-infected-mpi


30143    29.2.20      EvaZ
Přesně tyhle případy co popisuje si myslím, ze by měliod nich bosonozi příznivci dat ruce pryč.
Poučit se s historie, pochopit co je a není opravitelne a zaměřit se na prevenci. Já vím, těch koni je líto, někteří nemohou odolat pokušení slávy kdyby to vyšlo, ale šance na úspěch jsou malé, o to vyšší je riziko ze jakékoliv negativni následky budou připsány kopytarum. Skutečně je nutné tohle zarazit.


30140    29.2.20      Jitka Jiříková
Takže tvoje zkušenost jen potvrzuje, jací někteří "skvělí profíci" opravdu jsou. Jak jedno české přísloví říká "nahoře huj, dole fuj". Toho koně je škoda, bohužel není jediný. Snad už je tam, kde na něj nikdo nemůže....


30138    29.2.20      EvaZ
S holandanama mam zkusenost, ze kdyz jsem vypublikovala analýzu vítězného videa slavného Totalitě jakže je tam silná evidence ze chodí křivě a rozkládá nohosled, tak mi posílali citace zákona o pomlouvání a ze je na to v Holandsku soud a ze mne dostanou atd. Pak vyjeli s videem na Youtube které nese moje jméno. Nemohli to rozdychat :-) Nicméně Totac dopad špatně.


30137    29.2.20      Jitka Jiříková
Okolo Utrechtu jsem jela v zimě zase s šéfem vybírat kytky pro firmu na sezónu a vůbec jsem netušila, že tam je něco takového to. Ale já považuji holandský lid nemyslím všeobecně, ale profesionály fakt za prasata. To co vidíte v zahradnictví, načančaný kytky, ale jen na jedno použití a z pěstování rostlin udělaná tovární výroba, jak jinak to může dopadnout. A co se týká koní, to mě dostal David (ten kluk co u nás má ustájenou chromou Mariku, kterou vykoupil od původního majitele a na závody půjčenou tu Ebony), tak mi říkal, že prý v Holandsku, když se stane skokovému koni úraz, který řeší neurektemiií a klidně na obou předních nohách, jako se to stalo Polinovi, tak když se jim ta neurektemie povede, takže noha či nohy jsou znecitlivělé a kůň tím pádem viditelně nekulhá, tak s ním dál skáčou parkury a i vysoké? Vůbec neberou ohled na to, že ten kůň přišel o cit v nohách a může být sobě i jezdci díky tomu nebezpečný. Taky se nad tím pohoršoval, ale v Holandsku to prochází....a tak si říkám co všechno ještě prochází? Možná lepší nevědět, už z tohohle se mi obrací žaludek. A člověk s tím nic nenadělá, pač smýšlení hlav pomazaných ke kterým vzhlíží davy je takové, jaké je třeba na tom videu a nejsou ochotni přemýšlet. Jak řekl klasik "myšlení totiž bolí".


30135    28.2.20      Gabuna
Na bosonozstvi nestaci jenom duse, na to je hlavne potreba vlastni hlava a ruce. Ale to jste si tam nechali ukrast zakonem. No, snad si tam nenechate ukrast i tu dusi.....


30132    28.2.20      terunice
Jo, jsem laik, ale pripada mi to jako ucinena reklama na podkovarske sluzby. Bohuzel pribijecu zeleza, zakryti vsech moznych problemu je stale ve velke prevaze, no - nakovejte, problem zmizi, "vyresi se", letos i koncem lonska jsem to slysela uz tolikrat :/ Zuli jsme cerstve 5letou plnasku, co behala od 3 let, od 2 let v dostihovem treninku a kun se nam "rozsypal" tak nejak celkove, lidi ze staje, vyhlaseny veterinar, okoli...proste vetsina - radili ihned nakovat. Pak kun prestal chodit a tak vznikaly ruzne teorie, po provaleni abscesu uz "chtre" okoli prekvapene komentovalo, ze kun uz chodi skoro normalne. Ja jsem dusi bosonozec, ale pod tim jejich natlakem jsem skoro uvazovala docasne nakovat a pockat "na lepsi podminky" (nebude zima/bahno, bla bla...). Z mych zkusenosti jsou bosonozci povetsinou stale ti divni, ti druzi. Diky fajn lidem, a dobremu trimu od sikovne osoby se kobyla drzi.


30131    28.2.20      Gabuna
Pseudoveda a lzi zkratka vic sypou.


30130    28.2.20      EvaZ
No ono už jen sundani podkovy a štípání stěny když je kůň schvaceny bolí. Samozřejmě ze pak nestojí.
To video jsem vybrala hlavně z důvodů jak se pyšni veterinární vedou a akademii, a jak to dokáže klamat. Někteří kopytari ale bohužel dělají to samé.


30128    27.2.20      Gabuna
"Predtim ovsem hanobi kopyta naboso v minute 0:58-1:05, kde tvrdi, ze kun utrpel "otlak" protoze ho nechali boseho."


A k tomu doplnuje, ze s nim byla cim dal tezsi manipulace..... To je sproste slovickareni, kterou mimo jine oblbuji konskou verejnost a hlavne ty, co miluji kone pro to, co pro ne delaji jak je zmineni vedle.

A ta jejich technologie 3D tisknuti plastu, tak to byl hype asi tak pred 15-ti lety, kdy se mluvilo, ze kazdy bude mit doma 3D printer a vytiskne si knoflik, kdyz mu upadne a ztrati ho. Takove tiskarny nic nestoji, to same camery a kdovi, jestli to uz nejde delat jenom z telefonu, jen ten plastovy inkoust neni za hubicku. A ten ksindl, co z toho leze je nerecyklovatelny plast.
Tohle uz ani neni o zadne zavratne technologii. Ale konska verejnost byla, je a bude tupejsi nez ta ostatni.....


30127    27.2.20      Gabuna
Katastrofa......

Z te uzavrene podkovy, co prekryva strel me akorat zamrazilo, takove jsem sundavala pred lety z Rosie plus ona mela jeste podlozky, ten hnilobny pach snad nikdy nezapomenu.

A konkretne u tohohle chlapa si jsem jista, ze on vazne veri, ze ten pulmesic je otlak, o krvaceni v predni stene nevi. Stejne jako pred lety, kdyz na me vet skoro rval, ze to, co ukazuji je bila cara a ne vodni zona. Ona Rosii mela tu bilou caru tak strasne ve ctrtich roztazenou, ze proste nevedl, co to je a jak se to tam dostalo;) Holt neni bila jako bila:D
30126    27.2.20      EvaZ
Ukazka propagandy, ktere snad budou rozumet i zacatecnici:
https://www.youtube.com/watch?v=7P7IQXWq3is

Ten pan z Holandskeho "Academic Veterinary Hospital" pri universite v Utrechtu dela propagaci na podkovy z umele hmoty vyrabene 3-D tiskarnou. Ukazka vyrobku (de facto srdcova, uzavrena podkova) je v minute 1:43.

Predtim ovsem hanobi kopyta naboso v minute 0:58-1:05, kde tvrdi, ze kun utrpel "otlak" protoze ho nechali boseho.
Kopyto je po cerstve sundane podkove, evidence dlouhodobeho podkovani tam je zretelna, a kdo jeste nevi, tak to cervene neni otlak, to je tzv. krvavy pulmesic - priznak laminitidy (krvaceni podel predniho okraje kopytni kosti). Chodilo je vyrezane na tenkou slupicku a strel orezany od ve tvrde svrchni vrstvy a kopyto je tak pripraveno na pritluceni podkovy. Je uplne jedno, jaky je to material. Ten kun uz nema sanci. Je to klasicky obezni kun ze staji, s kopytama tak tenkyma, ze by se daly okusovat zubama.

Na techto videich je nejlepe videt jak hlavy pomazane mystifikuji a zakryvaji sve lzi technologii, pricemz se spolehaji na sve institucni zastery a zaslepenost obycejnych lidi.

Nic se nemeni, jen propagacni taktika.